Designer Alexander McQueen

Designer Alexander McQueen Designer Alexander McQueen MODACI
16 yaşında okulundan vazgeçen Alexander McQueen Savile Row'un yanında terziliğe başladı.18 yaşında çalışmak için milanoya gitti.

Alexander McQueen Kimdir.


McQueen 1994 yılında Londra'ya geri döndü ve bir desen tasarımcısı öğretmen ile çalışmak için Londra'nın en prestijli moda okulunda Sanat ve Tasarım bölümünde kendini yetiştiren Alexander McQueen moda tasarımı alanında master derecesini aldı.

Givenchy ve Alexander McQueen çalışmaları.


Givenchy baş Tasarımcı olarak Alexander McQueen ile Mart 2001 yılına kadar sözleşme imzaladı.1996 yılında Alexander McQueen yapmış olduğu kolleksiyonda Givenchy ile girdiği polimikte tatsızlık yaşayan "Alexander McQueen" tartışmaya girselerde Mart 2001 yılına kadar imzaladığı sözleşmesinden dolayı Givenchy ile kaldı.

Alexander McQueen'in başarıları arasında 1996 ve 2003 yılları arasında  İngiliz Tasarımcı ödülünü üç kez kazandı. Aralık 2000 McQueen için yeni bir iş imkanı oluştu  Gucci şirketinde McQueen Yaratıcı Direktörü olarak görev aldı.2005 yılında, McQueen ayakkabı markası olan Puma ile işbirliği yaptı.

McQueen'nin yirmi dört yaşındaki sevgilisi George Forsyth, bir belgesel yapımcısı ile  evlendi.
2006 yılı sonu itibarıyla Alexander McQueen Londra'daki butikleri, Paris, New York, Boston, Los Angeles, Milano, Roma, Nice, Cannes, Manchester (İngiltere), Atina, Moskova, Tokyo, Osaka, Hong Kong, Şangay, Pekin, vardı Seul, Jakarta, Bangkok ve Taipeide mağazalarını actı. 2010 yılının Şubat ayında Alexander McQueen bir hafta önce ölen  annesinin ölümü üzerine  kendini asarak intahar etti.
Moda dünyası renkli çizgisi olan modanın duayeni usta tasarımcısını 2010 yılında kaybetti.

Giorgio Armani :  modablackk.comMedia

Designer Alexander McQueen FASHİON PARİS

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Haber Gönderin
Haberlerinizi This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. sizin için yayınlayalım

Support our programmers!
Don't support the looters or the moochers!