Kaliteli Prova Manken Özelikleri Nelerdir.

Kaliteli Prova Manken Özelikleri Nelerdir.Tasarladığınız çizgileri milajda hazırlarken, elbiseleri dikerken en önemli yardımcılarınızdan  biri olan prova mankenlerini artık dikiş dikseniz de dikmeseniz bir prova mankeni  edinebilirsiniz. İLETİŞİM:0554 341 51 40

Kaliteli Prova Manken Özelikleri Nelerdir.


İster süsleyerek isterseniz de biblo olarak sade haliyle kullanabileceğiniz mankenler evinizde sofiste bir hava yaratacaktır. Kıyafetlerin en iyi sergilenmesini sağlayan prova mankenleri, farklı aksesuar ve kumaşlarla kaplanarak ev dekorasyonunuza yeni bir boyutta kazandırabilir.

Prova mankeni satın alırken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

Siz de prova mankeni satın alırken hangi konuların önemli olduğunu merak ediyorsanız, yazımız içerisinde sizlere sunacağımız bilgilerden yararlanmanızı öneririz.

1. Gusto Duruş Silüet  Formatına ve Proporsiyon  Dikkat Edilmelidir.

Gusto ve  Proporsiyon Format Nedir?

Modacıların, moda evlerinin, tasarımcı ve terzilerin alacağı prova mankeninde dikkat edeceği husus duruşu yani gustosu, silueti, formatı canlı manken silueti ile aynı duruşu sağlamalı, prova mankenini en önemli hali proporsiyonudur. Proporsiyon nedir? Oran ve orantı anlamına gelmekle birlikte,  her parçanın bütünü ile doğru ilişkisini kurmamızı sağlayan önemli bir ögedir. Başın gövdeye göre büyüklüğü veya sandalyenin masaya göre küçüklüğü ancak proporsiyon ögesi dikkate alınarak çözümlenebilir.Prova mankeninde tüm oran ve orantı eşitliği ile birlikte ölçüler canlı manken ölçüleri ile aynı olmalıdır.

2.Prova Manken Ölçüleri Canlı Manken Ölçüleri ile Aynı Olmalıdır.

Prova Mankenindeki Doğru Ölçüler Nedir?
Boy ölçüsü,boyun ölçüsü,omuz ölçüsü,göğüs ölçüsü,bel ölçüsü,basen ölçüsü,baldır ölçüsü,diz ve bilek ölçüsü kol boyu omuzdan göğüs düşüklüğüne varana kadar tüm ölçülerin aynı olması gerekir ki doğru bir prova mankenine sahip olabilesiniz.


36 Beden prova manken ölçüleri Nelerdir?


BOY ÖLÇÜSÜ: 1.75cm ,BOYUN: 32cm, OMUZ ÖLÇÜSÜ: 14cm, GÖĞÜS ÖLÇÜSÜ: 86cm, BEL ÖLÇÜSÜ: 66cm, BASEN ÖLÇÜSÜ: 94cm, BALDIR ÖLÇÜSÜ: 57cm,DİZ ÖLÇÜSÜ: 36 cm, BİLEK ÖLÇÜSÜ: 21cm, KOL BOY ÖLÇÜSÜ BİLEĞE KADAR: 61 cm dir. Doğru prova manken ölçüleri bu olmalıdır.Dikkat edilmesi gereken ölçüler ve orantılardır.

3.Cam Elyaf ve Kumaş Kalitesi ve Kullanılan Malzemeler:
Cam elyafı genellikle polyester reçineleri veya vinil ester reçineler ile farklı yöntemlerle (el yatırması, SMC, BMC, RTM, Fitil sarma, Reçine İnfüzyon gibi) takviye edilerek geleneksel kompozit CTP parçalar elde edilmektedir.

Cam Elyaf en az 0.8 milim olmalıdırki sağlam bir tabana sahib olsun aldığnız prova manklenleri.Kumaş kalitesi ham keten olmalı, ayak ve başlıklar kayın ağcından yapılmalıdır.Kayın ağacı tercih etmenizin sebebi en sağlam ağaç olmasıdır.Saglam ve dayanıklı ağaç olduğundan ayakların ve başlığın ömrü uzuzn  olur. Kaliteli ve sağlam ürüne sahib olmak istiyor iseniz www.modablackk.com adresinde MODABLACK KATALOĞUNDA aradığnız prova mankenine sahib olabilirsiniz.  

Manken sektöründe 2006'lı yıllardan beri hizmet sunan "MODABLACK PROVA MANKEN"üretim sürecinin tüm aşamalarında müşteri memnuniyetini temel almıştır. Her biri kendi alanında tecrübeli personelimiz ve kaliteden ödün vermeyen hizmet anlayışımız ile mağazalar için en ekonomik ve en özgün tasarımlarımızı sizlere sunuyoruz

Yurt içi ve yurt dışı müşteri ağını genişleterek büyümeyi hedefleyen şirketimiz misyonu olan dolaylı ve dolaysız yollarla oluşturduğu istihdamla Türkiye ekonomisine verdiği katkı ve yenilikçi vizyonu ile geleceğe umutla bakmaktadır.

EDİTÖR:İbrahim AKGÜN

http://modakotalog.blogspot.co.uk/2013/04/201314-trend-prova-mankeni.html

Media

Kaliteli Prova Manken Özelikleri Nelerdir. MODA

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Haber Gönderin
Haberlerinizi This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. sizin için yayınlayalım

Support our programmers!
Don't support the looters or the moochers!