Borusan Quartet’in Önemli Değişiklik

Borusan Quartet’in Önemli Değişiklik Borusan Quartet’in Önemli Değişiklik MODA MAGAZİN
Borusan Quartet’in aralık ve şubatta Süreyya Operası’nda vereceği konserlerin programları değişti. 24 Aralık akşamı Borusan Quartet, Brahms’ın La Minör Dörtlü’sünü ve Schubert’in başyapıt niteliğindeki Ölüm ve Genç Kız adlı yapıtını seslendirecek.

 

Borusan Quartet Önemli Değişiklik

Borusan Kültür Sanat tarafından Mahir Çetiz, Özkan Manav ve Hasan Uçarsu’ya sipariş edilen üç yeni yapıtın ilk kez seslendirileceği Üç Besteci, Üç Prömiyer konseri ise 4 Şubat akşamı gerçekleşecek.

Ölüm ve Genç Kız


16 Aralık 2012, İstanbul  Oda müziği alanındaki çalışmalarılarıyla Türkiye’yi uluslararası platformda başarıyla temsil eden Borusan Quartet’in Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası'nda 2012’nin Aralık ve 2013’ü Şubat aylarında gerçekleştireceği iki konserin programları değiştirildi. Yeni programa göre Borusan Quartet, 24 Aralık Pazartesi akşamı erken dönem romantik müziğine besteleri ve yorumları ile liderlik eden ölümsüz sanatçı Schubert'in yaşamının son dönemlerinde bestelediği, oda müziği repertuarının başyapıtlarından "Ölüm ve Genç Kız" ve Brahms'ın ustalık eseri sayılabilecek 2 No.lu La Minör Dörtlüsü’nü seslendirecek.

Üç Besteci Üç Prömiyer 4 Şubat’ta
Esen Kıvrak, Olgu Kızılay, Efdal Altun ve Çağ Erçağ’dan oluşan "Borusan Quartet"in 4 Şubat’ta vereceği konserde ise Borusan Kültür Sanat tarafından Türk çağdaş bestecilerimizden Mahir Çetiz, Özkan Manav ve Hasan Uçarsu’ya sipariş verilen üç yeni bestenin dünya prömiyerleri gerçekleştirilecek.

Turgay Erdener
Tarafından yetiştirilen, bestecilik yarışmalarında yüksek başarı gösteren ve yazdığı eserler Fazıl Say tarafından seslendirilen Mahir Çetiz; yerel anlatım öğeleriyle ilişkisini geniş ses düzlemlerinden kuran, farklı ses ortamlarında yazdığı besteler Türkiye ve yurtdışında yorumlanan, sayısız ödül almış ve müziğin deneysel tarafı üzerinde ustalaşmış Özkan Manav ve bestelerinde rapsodik olarak açımlanan bir zaman ve mekan hissi uyandıran, sayısız ödülün sahibi usta besteci Hasan Uçarsu'nun yazdığı üç yapıtın, 4 Şubat Pazartesi akşamı Borusan Quartet tarafından dünya prömiyeri gerçekleştirilecek.

Bu Eşsiz Deneyime Ek Olarak
Geçtiğimiz ekim ayında Münih’te Borusan Quartet ile ilk konserini veren klarnet virtüözü Reto Bieri, bu kez İstanbul’da dörtlünün konuğu olacak. İsviçre'nin müzik dünyasına kattığı önemli isimlerden Reto Bieri enstrümanının oda müziğine mükemmel uyumunu Borusan Quartet’le birlikte kanıtlayacak. Konserde deneysel yapıtları ve elektronik müzik alanındaki öncülüğüyle tanınan İtalyan besteci Luciano Berio’nun solo klarnet için yazdığı "Lied" ve klarneti günümüz orkestrasına kazandıran belki de en önemli isim olan Mozart'ın La Minor Klarnetli Beşli’si Borusan Quartet'in yorumuyla müzikseverleri büyüleyecek.

www.modablackk.com 

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Haber Gönderin
Haberlerinizi This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. sizin için yayınlayalım

Support our programmers!
Don't support the looters or the moochers!