Penti’den Sitil Vitrin Tasarımı Penti’den Türkiye’de ilk defa eğlenceli bir interaktif vitrin uygulaması!
Yazı Boyutu Font boyutunu küçült Yazı Boyutunu Arttır
Bu Öğeyi Derecelendir
(0 Oylar)
Penti’den Türkiye’de ilk defa eğlenceli bir interaktif vitrin uygulaması! Sokakta yürürken vitrinden biri size öpücük gönderebilir,siz de ona el sallayabilirsiniz.Penti, Türkiye’de ilk defa, dünyada şimdiye kadar yapılan en heyecan verici ve eğlenceli uygulamalardan birisini geçtiğimiz hafta Beyoğlu, İstiklal Caddesi’ndeki mağazasında hayata geçirdi.

Mayo ürün grubu için hazırlanan uygulamada vitrin ekran gibi kullanılarak sanal

catwalk

 üzerinden ürünlerin eğlenceli bir sunumu gerçekleştirilirken, kurgulanan mekanizma sayesinde mağaza önündeki tüketici de el sallayarak show’u hareketlendirebiliyor.

Penti

 Pazarlama Direktörü Ayşen uz, bu uygulamayla organize perakende de çok akıllı planlanması gereken ve mağaza içi operasyonel hizmet yükünü arttırmadan ürün sunumunu daha etkin şekilde mağazanın dışına, etkileşim alanı ve sayısı çok daha yoğun olan bir platforma taşıdıklarını belirtti.

Bu uygulamayla sadece mağaza içine giren müşteriyle değil, aynı zamanda serbest trafikteki her bireyle ekstra maliyet üretmeden etkileşim fırsatı yakalamayı başardıklarını söyleyen Ayşen uz Aynı televizyon ve internet mecralarında reklam filmi döndürme mantığı ile mağazalarımızın vitrinini bir ekranmış gibi kullanıp, çok yakınımızda hemen satışa dönüşebilecek mesafede olan müşterilere anında ulaşabiliyoruz ve ekstra mecra parası vermiyoruz.

Dahası internet uygulamalarında sunabileceğiniz interaktiviteyi vitrin ekranını bir bilgisayar ekranı gibi kullanarak tüketiciye anında sunabiliyoruz. Mağazanın içindeki sınırlı alanların kullanımını da optimize ediyoruz. Bu sayede hem ürünlerimizi görsel olarak sunabiliyor hem de eğlenceli bir platformda müşterilerimizin markamıza dokunmasını sağlıyoruz. dedi.

Uygulamaya yoğun ilgi

Birbirinden bağımsız çok sayıda kişinin mağazanın vitrinine el salladığı ya da meraklı gözlerle takip ettiği gözlemlenen uygulamada çok değişik kareler ve enstantaneler de göze çarpıyor.

Penti Pazarlama Direktörü Ayşen uz Vitrin önünde duraksayan insanlar zaman zaman bir sahne gösterisi izliyormuşçasına gruplar oluşturarak cadde trafiğini etkiledi. Biz de bu sayede markamız adına müşterimize dokunabileceğimiz keyifli yeni bir mecra edinmeyi başardık.dedi.


Penti plaj ürün grupları ile başlattığı bu öncü çalışmayı daha yaygın ve çeşitlendirerek devam ettirmeyi planlıyor.


Etiketler


Yorum Ekle